T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: İlçemiz  >>   Mahalli idareler  >>   Belediyeler

 
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

    Belediyeler
    
    
İlçemizde ilçe merkez belediyesi dışında belediye bulunmamaktadır. Araç ilçesi 1868 yılında ilçe olmuştur ancak Belediyenin kuruluş tarihi 1866 tarihidir.
    Belediye teşkilatı; Norm kadroya uygun olarak yazı İşleri, Mali Hizmetler, Zabıta Komiserliği, Fen İşleri ve İtfaiye çavuşluğu birimlerinden oluşmaktadır.
    A
raç Belediyesi 330/700 hissesine sahip olduğu belediye iş 2 katında hizmet vermektedir.Araç Belediyesinde 10 memur, 19 kadrolu işçi ve 39 hizmet alımı yoluyla alının personel olmak üzere toplam 68 personelle hizmet verilmektedir.
    Araç Belediyesine ait birçok dükkân ve depo bulunmaktadır. Yine müstakil itfaiye garajı ve bunun üstünde 4 adet lojman, hayvan pazarında bir bina, kapalı Pazaryeri ve müştemilatı ve Elik Otel ve restoran belediyenin envanterinde yer almaktadır.
    Belediye hizmetleri 5 adet kamyon, 1 adet traktör, 2 pikap, 1 et  nakil aracı, 1 çekici, 2 cenaze aracı, 1 otobüs, 1 hizmet aracı, 3 iş makinesi,3 itfaiye arazöz ile yerine getirilmektedir.Belediyenin ekipman durumu yeterli gözükmektedir. 
    Araç Belediyesi Tarihi Kentler Birliğine üyedir. İlçemizdeki eski Hükümet Konağı Araç Belediyesine tahsis edilmiş olup, bu binanın projeleri için üyesi bulunduğumuz Tarihi Kentler Birliğinden 50,000.00 TL. ayrılmış olup gerekli restorasyon işlerinin ivedilikle yapılıp 1.katının Tarihi Kent Müzesi ve 2. katının Belediye Hizmet Binası olarak halkımızın hizmetine sunulması planlanmaktadır.

 

 


Araç Kaymakamlığı 0 366 362 13 02 faks 0 366 362 10 39
www.arac.gov.tr