Kastamonu 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, Araç Kaymakamlığımız ve Araç Belediye Başkanlığı İşbirliğinde düzenlediğimiz, Araç Kültür Sanat ve Yayla Festivali, Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ’in katılımı ile Fındıklı Yaylamızda gerçekleştirildi.

Festival programına ayrıca, Milletvekilleri Hakkı KÖYLÜ, Metin ÇELİK ve Hasan BALTACI,İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ, Belediye Başkanı Mustafa AYANOĞLU, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin ÖZBEK ,Askerlik Şubesi Başkanı Ahmet ÇAKMAK, AK Parti İl Başkanı Doğan ÜNLÜ, İl Genel Meclis Üyelerimiz Hamdi BOZ ve Süleyman BAYIN ,Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri,Siyasi Parti Başkanları Sivil Toplum Örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah saatlerinde çeşitli yarışmalar ile başlayan festival programında, Yöresel Yemek Sunumu, Halat çekme Yarışı, Çuval Yarışı, Ses Yarışması, En güzel buzağı seçme, Hizarla Kütük Kesme Yarışması, Sepetçioğlu Folklor Gösterisi, Kaşıkla yumurta taşıma yarışı ve İğdir Çeliker Spor Kulübünün karate gösterileri gerçekleştirildi.

Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ ve beraberindeki heyet festivalde kurulan stantları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Festival Programı devamında Kastamonu’nun yerel sanatçıları Kastamonu’lu Seyfi ve İrem Bal konseri ile Araç Kültür ve Yayla Şenliğindeki etkinlikler sona erdi.